Apie mane
Miego medicina mūsų šalyje nėra pakankamai išvystyta sritis, nors neabejoju, jog lietuviai turi ne mažiau miego problemų negu likusieji europiečiai ir pasauliečiai. Trūksta ne tik miego specialistų, bet ir kokybiškos informacijos apie miegą. Todėl šiame tinklaraštyje stengsiuosi pateikti medicininėmis žiniomis, mokslu pagrįstais įrodymais bei klinikine praktika paremtą informaciją apie miegą reguliuojančius mechanizmus, miego funkcijas, miego sutrikimų diagnostiką ir gydymą.
Trumpai apie mano profesinį kelią:
- 2011 m. įgijau medicinos gydytojo išsilavinimą Lietuvos sveikatos mokslų universitete.
- Nuo 2011 m. iki 2018 m. atlikau neurologijos rezidentūrą ir šiuo metu dirbu gydytoja neurologe Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Neurologijos klinikoje.
- Nuo medicinos studijų pradžios bendradarbiauju su Švedijos Karolinskos institutu atlikdama su miegu susijusius mokslinius projektus.
- 2015-2016 m. stažavausi Upsalos (Švedija) miego laboratorijoje bei Švedijos Karolinska universitetinės ligoninės Neurologijos ir Neurofiziologijos klinikose.
- Nuo 2018 m. esu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto doktorantė ir atliekų mokslinius tyrimus apie miego ir būdravimo ritmo ypatumus sergant galvos smegenų išeminiu insultu.
- 2016 m. sėkmingai išlaikiau Europos miego tyrimų draugijos organizuojamą egzaminą ir tapau sertifikuota somnologe arba miego specialiste.
- Nuo 2014 m. esu Europos miego tyrimų draugijos narė, nuo 2017 m. – Pasaulio miego medicinos asociacijos narė, nuo 2018 m. – Europos neurologų akademijos Miego ir budrumo sutrikimų specialistų grupės narė, nuo 2021 m. – šios grupės pirmininkė.
- Nuo 2022 m. tapau Lietuvos miego medicinos draugijos prezidente.
- Klinikinės praktikos, kaip diagnozuoti ir gydyti miego sutrikimus, įgavau tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniuose mokymuose ir konferencijose.
Turiningo skaitymo ir kokybiško miego,
Evelina Pajėdienė